פסיכולוגיה רוחנית

"אנחנו ישויות רוחניות החוות התנסות אנושית" (במילותיו של סטיב רות'ר והקבוצה), וככאלה, אני מאמינה שזה תפקידו של כל אחד ואחת מאיתנו להחליט לעצמו מי אנחנו, מהיכן באנו ולאן אנו הולכים, במילים אחרות: למה אנחנו פה. מציאת התשובות הנכונות עבורי הם מה שעוזר לי "להיות" בתוך הרגע (בהווה) ולהישאר פתוחה לקבל ולהעריך את כל המתנות הנמצאות פה עבורי ברגע זה – מחכות רק לי.

פסיכולוגיה היא חקר המוח והנפש, אך זהו רק חלק אחד קטן מהמהות העצומה והמפוארת שלנו; כל אחד מאיתנו הוא האור הייחודי האלוהי (השמיימי) הבוהק שלנו שמנסה להשתחל לתוך הגוף הזה שלנו עם כל הרגשות היפהפיים האלה שאנו חווים, ו'פסיכולוגיה רוחנית', אם כן, מתייחסת אלינו כמכלול: מוח, גוף, רוח, רגשות ומחשבות. המחשבות שלנו משחקות תפקיד חשוב ביצירת המציאות שלנו; זו הסיבה מדוע בעיניי, המציאות היא בעיני המתבונן – לכל אחד מאיתנו התפיסה שלו, שהיא האמת בעינינו.

בטיפול אני מציעה לכם כלים ופרספקטיבות חלופיות לעיצוב חייכם; מפני שברגע שאנו יכולים לשלוט במחשבותינו, אנו שולטים ברגע, שזה בעצם כל העניין: "הסיבה היחידה לחיות היא ליהנות מהחיים". אני מאמינה שבחרנו להיות פה בגוף הזה – בעולם הזה ('משחקים את המשחק' שנקרא חיים), בכדי שנוכל להתנסות בכל מה שבא איתו – אז, אם כבר, אז כבר – בואו "נעשה חיים"…

להלן חמשת ההנחות עליהן מבוססת פסיכולוגיה רוחנית:

  1. אנחנו למעשה ישויות רוחניות המתנסות בחיים בצורה אנושית.
  2. אנחנו אנרגיה ולכן יכולים רק לשנות צורה ואף פעם לא באמת למות. ככה שיש הרבה התייחסויות לגלגול נשמות בעבודה זו.
  3. אנחנו חווים את החיים בתוך שדה של קוטביות, לפיכך אנו רואים את עצמנו כנפרדים האחד מהשני, כאשר המציאות היא שאנו חלק בלתי נפרד האחד מהשני ומכל הדברים. מושגים של טוב ורע, נכון ולא נכון, שחור ולבן, אהבה ופחד – כולם אשליות של שדה הקוטביות הזה.
  4. האנושות עוברת זינוק עצום בהתפתחות שלנו, מה שגורם לנו לחפש אמיתות גבוהות יותר על מנת לתמוך במצב הקיום המוגבר החדש שלנו.
  5. הרוח האנושית היא כוח עוצמתי של יצירה, וככזה, החיים הם נבואה המגשימה את עצמה.

אז אם כל העניין בלהיות אנושי הוא המחשבות והרגשות שלנו, אבל כל העניין של הרוח שלנו היא האור שלנו, האנרגיה שלנו והנשמה שלנו, איך אנו מיישבים את שני אלה? על ידי אמירת כן לשניהם ועל ידי זה שנבוא מליבנו, על ידי זה שנרשה לליבנו לקבל החלטות ולא רק לראש שלנו. הרעיון של פסיכולוגיה רוחניתהוא ללמוד לראות את היופי באנושיות שלנו (אנחנו בלתי מושלמים באופן מושלם…) ולהתענג בה, בעוד שבו זמנית אנו נשארים על המסלול הרוחני שלנו של העצמה והגשמה עצמית.


למי זה מיועד?
פסיכולוגיה רוחנית מיועדת למרפאים מכל המינים, אלה שרוצים להפוך למרפאים, אלה הרוצים לרפא את עצמם, וכל אחד המעוניין להבין את החיים מנקודת מבט רוחנית.

איך זה נעשה?
אני מציעה את העבודה במתכונות הבאות:

 אני אמליץ על תוכנית טיפולים אינדיבידואלית בהתבסס על הצרכים הספציפיים שלכם.